Зміст

Урочище Широка долинаУрочище Широка долина - заболочена, дещо осущена долина р. Бужок до 200 м ширини при виході на долину р. Зх. Буг - до ур. Гуляйболото.

Тут переважають угруповання Alneta glutinosae, корінні та похідні заболочені луки, місцями значно осушені: Festuceto (pratensis)-Triseteta, Triseteto-Arrhenathereto-Deschampsieta та ін.

Поширені: Equisetum telmateia (панує та значна домішка у Saliceto (fragilis)-Alneta та Alnetum cirsioso-urticosum , Leucojum vernum (в Alnetum urticosum біля підніжжя західного схилу), Primula elatior (у Triseteto-Arrhenathereto-Deschampsieta знаходиться одна із найбільших у регіоні популяцій), Petasites hybridus (найбільша популяція: Saliceto (fragilis)-Alneta, самостійна формація), Dactylorhiza majalis (поодиноко на вологих луках та у вільшинах), Dipsacus pilosus (групи, Saliceto (fragilis)-Alneta, підніжжя схилу - Carpineto-Alneta), Valeriana simplicifolia (у всіх ценозах, як і вільшинах і на болоті Хомця), Сerastium sylvaticum (часто у  Saliceto (fragilis)-Alneta та Alneta glutinosae).