Зміст

Урочище РудаУрочище Руда (горбогірна частина) розташоване на північ та північний-схід від с. Руда-Колтівська. Займає південні схили пасма з прилеглими до них підніжжям та вершиною між горами Білоха та Лиса.

На південних схилах та вершині поширені: Dentaria glandulosa (масово в Acereto-Fraxineto-Fageta, рідше - Fageta (pura) sylvaticae), Arum alpinum (спорадично, часто разом з D. glandulosa, а також днище яру з Acereto-Fraxineta), Leucojum vernum (зрідка на вершині пасма та по днищу яру невеличкі групи з A. alpinum), Gymnocarpium dryopteris (зрідка, групи у Fagetum oxalidoso-maianthemosum та F. dеntariosum), Polygonatum verticillatum (східна частина, вершина пасма, група з 20 різновікових пагонів у F. dentariosum; західна частина, підніжжя, устя яру, Acereto-Fraxinetа, близько 200 особин), Dryopteris expansa (поодиноко).

Біля підніжжя схилу, у Acereto-Fraxineto-Fagetum varioherbosum і Carpineto-Acereto-Fageto-Tilieto-Quercetum aegopodiosum зростають: Cimicifuga europaea (спорадично, невеликими групами 2-3 десятки різновікових особин під узліссям бучини і на порубі дубини), Cephalanthera rubra (спорадично, до 30 особин, частіше - в бучині), Сorallorhiza trifida (невелика група поруч з булаткою в бучині), Melittis sarmatica (часто у 1-у, зрідка ­– 2-у), Cypripedium calceolus (декілька генеративних разом з попередніми видами), Festuca heterophylla (поодинокі віргінільні особини), Astrantia major (невелика група в бучині, частіше - на узліссі й порубі діброви), Symphytum tuberosum (часто), Platanthera chlorantha (до 30 різновікових особин в бучині, рідше – в дубині), Cephalanthera damasonium (до 20 особин компактно в бучині, зрідка – у діброві), Epipactis helleborine (поодиноко в бучині), Lilium martagon (спорадично), Neottia nidus-avis ( спорадично), Lathyrus laevigatus (близько 250 різновікових на узліссі й у “вікні” діброви), Aposeris foetida (розсіяно, масово), Vicia dumetorum (групи на узліссі).  

На південному узліссі бучини - ділянка (10 кв.м) Сariceta montanae з групою Veronica teucrium.

Lathyrus laevigatus