Зміст

Урочище БзоваУрочище-гора Бзова знаходиться в північній частині ур. Кобцево і відділяє його від Хмелівської долини. Поширені лучно-степові, остепнено-лучні та фрагменти лісових угруповань.

В лучно-степових і лучних екосистемах зростають: Centaurea stricta (сотні особин у Cariceta humilis, C. flaccae і С. montanae, зрідка – у Poeta angustifoliae на південно- та північно-західних схилах), Orchis militaris (невелика група у Cariceta flaccae), Digitalis grandiflora (поодиноко у верхній частині західного схилу в Arrhenathereto-Poeta (angustifoliae), Gentiana cruciata (найбільша регіональна популяція; на західних та північних схилах у всіх ценозах), Gentianella amarella (одна з найбільших у регіоні популяцій; поширена разом з попереднім видом), Asparagus officinalis (один клон зростає поруч з Digitalis grandiflora), Epipactis helleborine (близько 10 генеративних особин в Cariceta flaccae на вапнякових грунтах), Carlina onopordifolia (??? не більше 10 іматурних та ювенільних особин поширені компактною групою у вторинних Cariceta flaccae західного схилу). 

В невеликій лісовій екосистемі, яка представлена Acereto (platanoides)-Fraxineto-Fagetum sparsiherbosum зустрічаються популяції: Melittis sarmatica (до 100 особин на узліссі, заходять на лісову луку Arrhenathereta elatii), Inula conyza (невелика група ближче до узлісся), Lilium martagon, Cephalanthera damasonium, Salvia glutinosa (по 10-20 особин розсіяно і групами, a L. martagon виходить на луку північно-західного схилу), Cephalanthera rubra (до 10 особин).
Урочище БзоваУрочище БзоваУрочище БзоваУрочище Бзовавигляд з урочища Бзова на N-Wвигляд з урочища Бзова на Nвигляд з урочища Бзова на N-EУрочище БзоваУрочище БзоваУрочище Бзова