Зміст

Родина Plumbaginaceae Armeria elongataArmeria elongataArmeria elongata

Armeria elongata L., західноєвропейський псаммофільний вид на східній, острівній межі ареалу. В Україні поширений у Карпатах, Розточчі-Опіллі, на Зх. Поліссі.

На Верхобужжі зрідка трапляється в долині р. Зх. Буг у борових (часто - антропогенно порушених) та заплавних екосистемах. Чисельні популяції в ур. Восьмаші (сотні генеративних особин на площі 500 кв.м, підніжжя південно-західного схилу із свіжими піщаними грунтами; травостій мозаїчний, у стадії формування (20-40% пр. вкриття), утворений Hieracium pilosella, Festuca ovina, Thymus pulegioides, Agrostis capillaris, Helichrysum arenaria, Rumex acetosella, Carex hirta, Euphorbia cyparissias, Potentilla arenaria, Galium verum, Veronica chamaedrys, Trifolium repens, T. campestre, Leonthodon hispidus, Verbascum lychnitis, Odontites serotina, Hypericum perforatum, Festuca pratensis, Achillea millefolium, Euphrasia stricta, місцями в наземному покриві панує Cetraria sp.; спорадично зростають Crataegus lipskyi, Pinus sylvestris, Rosa canina), на території спортивно-оздоровчого табору Сокіл (Бригантина; моодий Pinetum lerchenfeldiosum), в ур. Довжок (між сс. Руда-Колтівська і Колтів; південно-західна околиця, волога лука на межі із дубиною; у травостої співпанують Festuca rubra, Anthoxanthum odoratum, Poa pratensis, Rumex acetosella, Galium album, Deschampsia caespitosa, Sieglingia decumbens).

В ур-щах Пісок, Липа, Руда невеликі групи особин зростають в аналогічних умовах та по периферії Fageto-Querceto-Pinetum lerchenfeldiosum.